Melamin Kapı Yüzeyi ve Üretim Aşamaları

Melamin Kapı Yüzeyi ve Üretim Aşamaları

Melamin Kapı Yüzeyi Nedir ?

Son yıllarda iç oda kapısı modellerine Melamin Kapı Yüzeyi yada Melamin Kapı Paneli olarak adlandırılan malzeme ile üretilen Melamin Kapılarda eklendi. Zengin renk seçenekleri sunan ve dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar konutlarda ve diğer yaşam alanlarında kullanım imkanı sunan melamin kapılar ile ilgili biraz daha detaya inerek kapsamlı bilgiler vermeye çalışacağız.

 

melamin-kapı-paneli

Melamin sadece orman ürünleri sektöründe kullanılmayan farklı sektörlerde de sıkça adını duyduğumuz bir ürün. İçinde bulunduğumuz sektörde kullanılan melamin teriminin detayına inerek açıklamaya çalışalım. Doğadaki ağaç desenleri birebir olarak metal silindirlere işlenir, bu işlem titizlik isteyen ve maliyetli bir prosestir. Bu işlem sonrası ortaya ağaç deseni işlenmiş silindir şeklinde metal kalıp ortaya çıkar. Her desen için ayrı bir silindir gereklidir. Daha sonra özel baz kağıtlara bu silindirler vasıtası ile renklendirme işlemi yapılır. Ortaya ağaç deseni olan ve farklı renklerde dekor kağıdı çıkar, fakat proses burada bitmez. Dekor kağıtları emprenye hatlarında çeşitli işlemlerden geçerek mukavemet kazanır. Melamin Kapıyı Folyo kapıdan ayıran ve onu uzun ömürlü kılan en önemli işlem dekor kağıdının emprenye işleminden geçmesidir.

melamin-kapı-yüzeyi-renkleri

Son üretim aşaması olarak emprenyeli dekor kağıtları yüksek yoğunluk ve özel yüzey zımparasına sahip hdf plakalara yüksek basınç ve ısı değerlerine ulaşabilen presler ile preslenerek hdf yüzeyine sabitlenir. Bu işlem sırasında tutkal gibi yapıştırıcı özelliğe sahip ürünler kullanılmaz. Isı ve yüksek basınç buradaki en önemli unsurdur.

tks-melamin-presi

TKSlam markası ile ürettiğimiz Melamin Kapı Yüzeylerimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca Melamin Kapı Yüzeyi Fiyatları için bizimle İletişime geçebilirsiniz.

Melamin-kapı-yüzeyi

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

oda kapısı çeşitleri