Kontrplak Kullanımının Avantajları Neler?

Kontrplak Kullanımının Avantajları Neler?

Yaşam alanları ve çevresinde kontrplak kullanmayı düşünen kişiler, kontrplak avantajlarını bir kademe ön planda tutuyor. Buna bağlı olarak sizleri bilgilendirmek ve yaşam alanları / işletmelerinizde tercih edilecek bir kontrplak ile ne gibi avantajlara erişebileceğiniz konusunda detaylı bilgiler sunacağız.

  1. Çevresel Yatırım! Yenilenebilir bir kaynaktan oluşturulan doğal üründür. Bu sebeple kullanıcılar tüketimlerini sağlarken çevre dostu bir ürüne sahip olma şanslarına ulaşacaklar.
  2. Güç ve ağırlık dengesi! Kontrplaklar bükülmeye karşı statik esneme güçlerine sahiptir. Bu sebeple ‘demirden dahi daha dayanıklı’ demek doğru olur. Kontrplağı daha güçlü bir hale dönüştüren şey ise çapraz tabakalı yapısıdır. Kullanılan ahşap tabakaların birleştirilmesiyle beraber ahşabın kendisinden daha güçlü bir hale dönüşür.
  3. Verimlilik! Kereste üretiminden dahi daha verimli bir tasarıma sahip olmasından dolayı günümüzde çok yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Kontrplak avantajlarından birisi de kesme ve dilimleme şeklinde ki kullanımıdır. Bu sayede parke kaplama ürünlerine nazaran ahşap kaplama ürünleri ile çok daha kaliteli sonuçlara ulaşabilirsiniz.
  4. Dış görünüm! Harika bir dış görünüme sahip olan kontrplaklar, mimar ve tasarımcıların ortak tercihidir. Ahşabın doğal bir karakteristik özelliğe sahip olmasından dolayı sert ağacın sağlayacağı en ideal sonuçlara erişebilirsiniz.
  5. Çok yönlü bir ürün! Kontrplak kendi alanında birçok boy ve şekil farklılığı barındırmaktadır. Özellikle sallanan sandalyeler, koltuklar, çatı gibi alanlar ve bowling salonları dahi bu ürünleri ön planda tutmaktadır.
  6. Dayanıklılık! Dünyanın birçok bölgesinde yer alan müze gibi alanlarda tercih edilmektedir. Uzun yıllardan bu yana dayanıklılığı sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilmiş bir üründür.

Kontrplak Fiyatları

2018 yılı itibariyle kontrplak fiyatları konusunda bilgi almak ve ekibimizin birinci sınıf malzeme desteği ile güvencesi altında yer almak ister misiniz? Hemen iletişime geçerek bu alanda üst düzey hizmetlere ulaşabilir ve mümkün olduğunca dayanıklı malzemelerden üretilmiş bir yaşam alanına sahip olma fırsatlarına erişebilirsiniz. Bu alanda kullanıcıları bilgilendiren ve önemsenen bir işleyişi ön seviyede tutuyoruz. Her bütçeye uygun kontrplaklar ile eviniz veya işyerlerinizde yeni tasarımları öne çıkartın.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

oda kapısı çeşitleri