Kontrplak İmalatında Kurumsal İmaj

Kontrplak İmalatında Kurumsal İmaj

Kontrplak, diğer adı ile plywood; başta inşaat sanayi olmak üzere, mobilya, oyuncak, müzik aletleri yapımı, gemicilik, reklam panoları ve trafik levhaları gibi pek çok farklı sektörde kullanılan malzemelerden biridir.

Kontrplak

Kontrplak, oldukça dayanıklı ve hijyenik bir malzemedir. Kullanıldığı alanların çeşitliliğine bakıldığında, sağlamlığına olan güvenilirliği tartışılmaz boyuttadır.

Kontrplak hem suya dayanıklılığı, hem de fiziksel şartlara dayanıklılığı sebebiyle en çok tercih edilen inşaat ve mobilya üretim malzemeleri arasında yer almaktadır. Plywood yani kontrplak, dayanıklı oluşuna karşın hafif ve kullanışlı bir malzemedir. Ayrıca, muadili malzemelere göre daha hesaplıdır. Doğa dostu bir malzemedir. Yani tekrar geri dönüştürülerek farklı işlere ve amaçlara yönelik olarak yeniden kullanılabilir.

Kontrplak yani plywood, filmli ve filmsiz olarak kullanılabilmektedir. İnşaat işleri için genellikle filmli kontrplak kullanılırken;  mobilya imalatı işlerinde filmsiz kontrplak kullanılmaktadır.  Kontrplak, en basit hali ile açıklamak gerekirse; ağaç levhaların, tekli sayılarda üst üste konulup,  preslenmesi suretiyle yapıştırılarak elde edilmektedir. Kontrplak yani plywood yapımında kullanıbilen ağaçlardan bazıları şunlardır: çam, kayın, huş, ladin, kavak, kızıl ağaç, ceviz, porsuk, dişbudak, sekoya, tik. Seçenekleri genişletmek ve farklılaştırmak mümkündür. Fakat en yaygın olarak kullanılan ağaçlar bunlardır.

Kontrplak ve yani diğer adı ile plywood kullanımının avantajlarından bahsetmek gerekirse;

  • Doğal ürünler kullanılarak üretildiği için geri dönüştürülebilir, çevre dostudur.
  • Ağırlık, darbe, nem gibi etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Kontrplak pek çok farklı sektörde kullanılabilen bir maddedir. Bowling salonu zemininden, piyano yapımına kadar geniş bir kullanım alanı mevcuttur.
  • Estetiktir, kontrplak kullanılarak imal edilen mobilyalar göze hitap eder.
  • Kontrplak kullanılarak imal edilmiş kapılar güvenlidir, darbeye ve neme karşı dayanıklıdır.

Kontrplak imalatı, halen ülkemizde çok fazla ilerlememiş olup, TKS Tosya 1993 yılından bu yana kontrplak, yani plywood üretimi yapmaktadır. Sektörün öncü kuruluşlarından olan TKS Tosya, müşterilerine geniş bir seçenek yelpazesi sunmaktadır. Her yıl kendini yenileyen ve müşteri memnuniyeti odaklı ilerleyen hizmet anlayışımız ile farklı kesimlere hitap edebilen ve kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen ürünler sunmayı amaçlıyoruz. Kataloğumuzda; Melamin kapı yüzeyi, kaplamalı kapılar, lake kapılar, PVC kapılar, panel kapılar, laminat kapılar, melamin kapılar, yangın dayanımlı kapılar, mobilya grubu, kontrplak (plywood) ana başlıkları ile yer alan ürünlerimizin özelliklerinden detaylı olarak bahsedilmekte ve imalatını yaptığımız ürünlerimiz ile ilgili pek çok bilgiye ulaşılabilmektedir.

Alanında uzman kadrosu ile uzun yıllardır sektöre hizmet veren TKS Tosya, ihtiyaçlarınıza kurumsal çözümler sunmaktan ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktan büyük mutluluk duymaktadır.İletişime geçmek için bilgilerimiz

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

oda kapısı çeşitleri