Kontrplak Çeşitleri

Kontrplak Çeşitleri

Kontrplak

Kontrplak ürünü ile ilgili detayları Kontrplak Nedir ? adlı makalemizde paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Kontrplak Çeşitleri içerisinde önemli bir yere sahip olan  Kavak Kontrplak ürününden bahsedeceğiz.

Bilindiği üzere kontrplak kullanım alanı çok geniş olan, uzun yıllardır orman sektörünün değişmez ürünleri arasında yer almaktadır.İnşaat sektöründen oyuncak yapımına kadar çok geniş bir yelpazede kullanılabilen kontrplaklar ağaç cinslerine göre farklı özellikler göstermektedir.

Ülkemizde yetişen ağaç türlerinden biri olan kavak ağacı ile üretilen Kavak Kontrplak en ekonomik kontrplak ürünlerden biri olarak kabul edilebilir. 3 Mm ve 40 Mm arasında üretilebilen kavak kontrplaklar genel kabul görmüş 220 Cm x 170 Cm ölçülerinde üretilebilir. Düşük yoğunlukta olan kavak kontrplaklar genelde nem değeri düşük iç ortamlarda kullanıma daha uygundur. İsteğe göre fenol özellikli su direnci yüksek olarak ta üretilebilen kavak kontrplaklar diğer sert ağaçlara oranlara işlenmesi daha kolay ve zahmetsizdir. Kontrplak ürün gamımız içerisinde bulunan Kavak Kontrplak Fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizlere Ulaşabilirsiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

oda kapısı çeşitleri